Mens

Mens | Stu Sells Nissan Classic


Team
Mooibroek
7-2
Final
Team
Moffatt

Team
Tippin
4-5
Final
Team
Mooibroek
Team
Moffatt
6-5
Final
Team
Reid

Team
Champ
5-7
Final
Team
Moffatt
Team
Reid
7-6
Final
Team
Heggestad
Team
Mooibroek
3-2
Final
Team
Kean
Team
Tippin
5-3
Final
Team
Camm

Team
Moffatt
6-2
Final
Team
Steep
Team
MacEwan
2-4
Final
Team
Tippin
Team
Hartley
5-6
Final
Team
Kean

Team
Hartley
9-5
Final
Team
Latimer
Team
Ferris
6-9
Final
Team
Moffatt
Team
Calwell
5-5
End 8
Team
MacEwan

Team
Reid
6-5
Final
Team
Tippin
Team
Heggestad
12-2
Final
Team
Kean
Team
Mooibroek
7-3
Final
Team
Steep

Team
Reid
5-3
Final
Team
Calwell
Team
Heggestad
7-3
Final
Team
Ferris
Team
Kean
7-1
Final
Team
Moffatt
Team
Mooibroek
5-5
End 8
Team
Champ
Team
Hartley
4-5
Final
Team
Steep
Team
Tippin
4-6
Final
Team
Camm

Team
Hartley
6-4
Final
Team
MacEwan
Team
Ferris
3-9
Final
Team
Champ
Team
Tippin
8-3
Final
Team
Kean
Team
Heggestad
4-8
Final
Team
Mooibroek
Team
Camm
8-5
Final
Team
Moffatt
Team
Latimer
1-9
Final
Team
Reid

Team
Champ
6-0
Final
Team
Calwell
Team
Latimer
3-9
Final
Team
Mooibroek
Team
Reid
6-7
Final
Team
Heggestad
Team
Kean
10-6
Final
Team
Hartley
Team
MacEwan
1-8
Final
Team
Tippin
Team
Steep
2-3
Final
Team
Moffatt

Mens

Mens | Stu Sells Port Elgin Superspiel


Team
Kean
2-7
Final
Team
Ferris

Team
Kean
7-3
Final
Team
Steep
Team
Lawes
2-7
Final
Team
Ferris

Team
Lawes
7-3
Final
Team
Tippin
Team
Mooibroek
3-7
Final
Team
Ferris
Team
Ainsley
6-9
Final
Team
Steep
Team
Kean
5-3
Final
Team
Latimer

Team
Deruelle
5-9
Final
Team
Tippin
Team
Moffatt
4-8
Final
Team
Mooibroek
Team
Patterson
3-7
Final
Team
Steep

Team
Moffatt
6-7
Final
Team
Lawes
Team
Steep
3-6
Final
Team
Latimer
Team
Kean
7-5
Final
Team
Deruelle

Team
Lemieux
0-8
Final
Team
Mooibroek
Team
Patterson
4-3
Final
Team
Pruliere
Team
Comeau
5-10
Final
Team
Tippin

Team
Kean
4-7
Final
Team
Ainsley
Team
Hutchinson
7-8
Final
Team
Comeau
Team
Ferris
6-3
Final
Team
Lawes
Team
Inglis
6-9
Final
Team
Lemieux

Team
Patterson
4-6
Final
Team
Deruelle
Team
Moffatt
5-4
Final
Team
Pruliere
Team
Tippin
6-9
Final
Team
Latimer
Team
Mooibroek
6-7
Final
Team
Steep

Team
Tippin
1-8
Final
Team
Ferris
Team
Steep
2-8
Final
Team
Ainsley
Team
Kean
6-4
Final
Team
Mooibroek
Team
Latimer
5-9
Final
Team
Lawes

Team
Comeau
6-7
Final
Team
Pruliere
Team
Lemieux
2-4
Final
Team
Deruelle
Team
Inglis
1-8
Final
Team
Patterson
Team
Moffatt
4-3
Final
Team
Hutchinson

Team
Lawes
6-4
Final
Team
Patterson
Team
Ferris
10-5
Final
Team
Deruelle
Team
Latimer
9-3
Final
Team
Inglis
Team
Tippin
7-4
Final
Team
Lemieux

Team
Ainsley
8-4
Final
Team
Pruliere
Team
Kean
7-4
Final
Team
Hutchinson
Team
Steep
6-5
Final
Team
Comeau
Team
Moffatt
3-8
Final
Team
Mooibroek

Womens

Womens | Stu Sells 1824 Halifax Classic


Team
Little
5-4
Final
Team
Warriner

Team
Birt
7-2
Final
Team
Huerlimann

Team
Huerlimann
6-5
Final
Team
Crawford
Team
Birt
7-5
Final
Team
Brothers

Team
Birt
8-4
Final
Team
Hill
Team
Brothers
6-5
Final
Team
St. Georges
Team
Huerlimann
5-2
Final
Team
Morrison
Team
Crawford
7-2
Final
Team
Black

Team
Breen
4-9
Final
Team
Crouse
Team
Crawford
5-1
Final
Team
St. Georges
Team
Backman
1-5
Final
Team
MacPhail
Team
Brothers
8-1
Final
Team
Black

Team
Powers
2-8
Final
Team
Hill
Team
Huerlimann
9-2
Final
Team
Hilliard

Team
Daigle
5-3
Final
Team
Stevens
Team
Birt
7-5
Final
Team
Morrison

Team
St. Georges
7-1
Final
Team
MacPhail
Team
Breen
4-8
Final
Team
Brothers
Team
Black
8-3
Final
Team
Crouse
Team
Crawford
6-3
Final
Team
Backman

Team
Hilliard
3-7
Final
Team
Hill
Team
Powers
2-5
Final
Team
Huerlimann

Team
Morrison
5-4
Final
Team
Stevens
Team
Birt
8-0
Final
Team
Daigle

Team
Crawford
7-3
Final
Team
MacPhail
Team
St. Georges
7-0
Final
Team
Backman

Team
Breen
1-8
Final
Team
Black
Team
Huerlimann
7-6
Final
Team
Hill
Team
Hilliard
6-4
Final
Team
Powers
Team
Brothers
8-6
Final
Team
Crouse

Team
Daigle
3-4
Final
Team
Morrison
Team
Birt
2-5
Final
Team
Stevens

Mens

Mens | Stu Sells 1824 Halifax Classic


Team
Thompson
9-3
Final
Team
Horses

Team
Thompson
7-1
Final
Team
Schwaller
Team
Horses
6-5
Final
Team
Colter

Team
Colter
7-3
Final
Team
Greg Smith
Team
MacDougall
3-7
Final
Team
Thompson
Team
Schwaller
9-6
Final
Team
Flemming
Team
Retornaz
3-6
Final
Team
Horses

Team
Jungen
2-7
Final
Team
MacDougall
Team
Horses
3-2
Final
Team
McNeil
Team
Greg Smith
5-2
Final
Team
Symonds

Team
Schwaller
6-4
Final
Team
McNeil
Team
Jungen
7-4
Final
Team
Dexter
Team
Greg Smith
5-2
Final
Team
Manuel
Team
Horses
5-3
Final
Team
Jones

Team
Flemming
6-2
Final
Team
Symonds
Team
Retornaz
6-3
Final
Team
MacDougall

Team
Skanes
4-9
Final
Team
Jungen
Team
McNeil
9-8
Final
Team
Manuel

Team
Stevens
2-4
Final
Team
Jones
Team
Symonds
5-4
Final
Team
Horses

Team
Flemming
8-4
Final
Team
Dexter
Team
Retornaz
3-7
Final
Team
Thompson

Team
Greg Smith
5-7
Final
Team
MacDougall
Team
Schwaller
3-11
Final
Team
Colter

Team
McNeil
9-5
Final
Team
Skanes
Team
Jungen
0-6
Final
Team
Manuel

Team
Symonds
5-7
Final
Team
Retornaz
Team
Horses
2-6
Final
Team
Thompson

Team
Flemming
7-8
Final
Team
Colter
Team
Schwaller
7-5
Final
Team
Dexter
Team
Greg Smith
9-6
Final
Team
Stevens
Team
Jones
5-9
Final
Team
MacDougall

Team
Jungen
3-5
Final
Team
Symonds
Team
Horses
5-2
Final
Team
Manuel
Team
Skanes
2-7
Final
Team
Thompson
Team
Retornaz
6-3
Final
Team
McNeil

Team
Jones
4-6
Final
Team
Dexter
Team
Flemming
8-6
Final
Team
MacDougall
Team
Colter
8-6
Final
Team
Stevens
Team
Schwaller
7-2
Final
Team
Greg Smith

Mens

Mens | Nufloors Classic


Team
Horgan
0-0
End 1
Team
Shuster

Team
Edin
5-4
Final
Team
Howard
Team
Edin
0-0
End 1
Team
Howard

Team
Flasch
2-5
Final
Team
Howard
Team
Edin
5-2
Final
Team
McEwen

Team
Robillard
2-4
Final
Team
McEwen
Team
Tardi
1-4
Final
Team
Edin
Team
Flasch
4-3
Final
Team
Horgan
Team
Howard
5-4
Final
Team
Dunstone

Team
Howard
6-2
Final
Team
Sturmay
Team
McEwen
7-3
Final
Team
Kim
Team
Tardi
10-6
Final
Team
Matsumura
Team
Harty
4-7
Final
Team
Horgan

Team
Camm
6-2
Final
Team
Horgan
Team
Epping
7-2
Final
Team
Dangerfield
Team
Howard
10-1
Final
Team
Geall
Team
Dunstone
8-1
Final
Team
Cotter
Team
Tardi
7-2
Final
Team
De Jong
Team
Matsumura
2-9
Final
Team
Robillard

Team
Kim
4-3
Final
Team
St John
Team
Koe
6-2
Final
Team
Craig
Team
Edin
4-3
Final
Team
Harty
Team
McEwen
6-2
Final
Team
McCrady
Team
Flasch
5-2
Final
Team
Sturmay
Team
Hartung
1-7
Final
Team
Joanisse

Team
Cotter
5-3
Final
Team
De Jong
Team
Horgan
7-4
Final
Team
Robillard
Team
Epping
7-1
Final
Team
Camm
Team
Howard
2-8
Final
Team
Dunstone
Team
Tardi
7-1
Final
Team
Geall
Team
Matsumura
7-1
Final
Team
Dangerfield

Team
Kim
6-1
Final
Team
Craig
Team
Sturmay
7-4
Final
Team
Joanisse
Team
McEwen
3-5
Final
Team
Flasch
Team
Koe
4-5
Final
Team
Edin
Team
Harty
8-3
Final
Team
St John
Team
Hartung
9-4
Final
Team
McCrady

Team
Robillard
7-6
Final
Team
Dangerfield
Team
Howard
7-5
Final
Team
Cotter
Team
De Jong
5-7
Final
Team
Geall
Team
Epping
4-5
Final
Team
Horgan
Team
Camm
4-6
Final
Team
Matsumura
Team
Dunstone
5-6
Final
Team
Tardi

Team
Joanisse
4-8
Final
Team
McCrady
Team
Edin
7-2
Final
Team
Kim
Team
Koe
5-7
Final
Team
Harty
Team
Sturmay
4-8
Final
Team
McEwen
Team
Flasch
7-2
Final
Team
Hartung
Team
St John
5-6
Final
Team
Craig

Team
Camm
5-4
Final
Team
Dangerfield
Team
Horgan
1-9
Final
Team
Matsumura
Team
Epping
5-6
Final
Team
Robillard
Team
Howard
7-3
Final
Team
De Jong
Team
Dunstone
7-1
Final
Team
Geall
Team
Cotter
2-5
Final
Team
Tardi

Team
Harty
8-3
Final
Team
Kim
Team
Edin
7-0
Final
Team
Craig
Team
Flasch
9-1
Final
Team
McCrady
Team
Sturmay
8-5
Final
Team
Hartung
Team
McEwen
7-2
Final
Team
Joanisse
Team
Koe
5-3
Final
Team
St John

Team
Howard
7-3
Final
Team
Tardi
Team
Epping
6-7
Final
Team
Matsumura
Team
Camm
1-8
Final
Team
Robillard
Team
Dunstone
9-3
Final
Team
De Jong
Team
Cotter
9-3
Final
Team
Geall
Team
Horgan
7-4
Final
Team
Dangerfield

Team
McEwen
0-0
Scheduled
Team
Team
Sturmay
0-0
Scheduled
Team
Team
Edin
8-4
Final
Team
St John
Team
Flasch
6-1
Final
Team
Joanisse
Team
Sturmay
5-4
Final
Team
McCrady
Team
Koe
6-8
Final
Team
Kim
Team
Harty
6-1
Final
Team
Craig
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
Harty
0-0
Scheduled
Team
Team
Flasch
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team

Womens

Womens | Stu Sells Toronto Tankard

Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
0-0
Scheduled
Team
Team
Auld
0-0
Scheduled
Team
Galusha

Team
Auld
0-0
Scheduled
Team
Galusha
Team
Auld
0-0
Scheduled
Team
Galusha
Team
Auld
0-0
Scheduled
Team
Galusha

Team
Auld
0-0
Scheduled
Team
Galusha
Team
Auld
0-0
Scheduled
Team
Galusha

Team
Jay
2-7
Final
Team
Duncan

Team
Jay
6-5
Final
Team
Inglis
Team
Zacharias
1-7
Final
Team
Duncan

Team
Mann
0-10
Final
Team
Jay
Team
Duncan
4-3
Final
Team
Harrison
Team
Schori
3-4
Final
Team
Inglis
Team
Galusha
3-4
Final
Team
Zacharias

Team
Murphy
3-4
Final
Team
Schori
Team
Zacharias
6-6
End 8
Team
Eunjung Kim
Team
Jay
6-5
Final
Team
Ladouceur

Team
Zacharias
8-3
Final
Team
Kiemele
Team
Murphy
6-5
Final
Team
Auld
Team
Daly
4-6
Final
Team
Jay

Team
Jay
11-1
Final
Team
Walsh
Team
Eunjung Kim
3-7
Final
Team
Duncan
Team
Little
3-8
Final
Team
Auld
Team
Mann
10-5
Final
Team
Schori
Team
Ladouceur
5-8
Final
Team
Harrison

Team
Mann
5-1
Final
Team
Kiemele
Team
Eunjung Kim
8-2
Final
Team
Murphy
Team
Harrison
5-6
Final
Team
Galusha
Team
Zacharias
3-5
Final
Team
Ladouceur

Team
Schori
4-5
Final
Team
Inglis

Team
Duncan
8-2
Final
Team
Daly

Team
Inglis
8-1
Final
Team
Duncan
Team
Kiemele
7-1
Final
Team
Jay
Team
Little
3-6
Final
Team
Zacharias
Team
Eunjung Kim
2-9
Final
Team
Harrison
Team
Walsh
4-5
Final
Team
Mann
Team
Murphy
5-9
Final
Team
Galusha
Team
Daly
3-5
Final
Team
Schori
Team
Auld
6-10
Final
Team
Ladouceur

Team
Eunjung Kim
7-1
Final
Team
Walsh
Team
Schori
9-1
Final
Team
Little
Team
Zacharias
5-7
Final
Team
Daly
Team
Inglis
4-3
Final
Team
Auld
Team
Galusha
9-1
Final
Team
Kiemele
Team
Harrison
11-2
Final
Team
Mann
Team
Murphy
7-3
Final
Team
Jay
Team
Ladouceur
4-5
Final
Team
Duncan

Mens

Mens | Stu Sells Toronto Tankard


Team
Test
2-1
End 1
Team
Test
Team
Test
8-1
End 6
Team
Test

Team
Gushue
6-1
Final
Team
Howard

Team
Howard
7-3
Final
Team
Dropkin
Team
Epping
1-6
Final
Team
Gushue

Team
Dropkin
4-3
Final
Team
Ferris
Team
Howard
5-0
Final
Team
Shuster
Team
Gushue
8-3
Final
Team
Horgan
Team
Gunnlaugson
5-6
Final
Team
Epping

Team
Horgan
7-4
Final
Team
Kean
Team
Ainsley
2-7
Final
Team
Ferris
Team
Flemming
3-4
Final
Team
Epping

Team
Horgan
7-2
Final
Team
Greg Smith
Team
Horses
6-7
Final
Team
Flemming
Team
Ferris
8-2
Final
Team
Steep
Team
Daly
0-0
End 1
Team
Jay

Team
Camm
3-7
Final
Team
Steep
Team
Shuster
4-3
Final
Team
Epping
Team
Howard
8-4
Final
Team
Kean
Team
Ainsley
2-7
Final
Team
Gunnlaugson
Team
Flemming
7-0
Final
Team
Reid

Team
Ferris
2-8
Final
Team
Howard
Team
Horgan
5-10
Final
Team
Shuster
Team
Kean
6-1
Final
Team
Horses
Team
Ainsley
7-4
Final
Team
Greg Smith
Team
Steep
9-7
Final
Team
Mooibroek
Team
Tippin
2-3
Final
Team
Reid

Team
Mooibroek
4-5
Final
Team
Shuster
Team
Epping
2-7
Final
Team
Dropkin
Team
Horgan
7-1
Final
Team
Camm
Team
Flemming
4-7
Final
Team
Ainsley
Team
Greg Smith
6-5
Final
Team
Reid
Team
Gushue
5-4
Final
Team
Gunnlaugson

Team
Tippin
4-5
Final
Team
Ainsley
Team
Epping
9-3
Final
Team
Ferris
Team
Howard
3-5
Final
Team
Dropkin
Team
Gunnlaugson
6-0
Final
Team
Kean
Team
Camm
5-4
Final
Team
Steep
Team
Gushue
6-5
Final
Team
Horses

Team
Epping
6-5
Final
Team
Greg Smith
Team
Gushue
6-4
Final
Team
Mooibroek
Team
Dropkin
3-1
Final
Team
Reid
Team
Howard
6-3
Final
Team
Ainsley
Team
Ferris
6-4
Final
Team
Flemming
Team
Horgan
4-5
Final
Team
Horses
Team
Gunnlaugson
8-3
Final
Team
Steep
Team
Kean
6-4
Final
Team
Shuster

Team
Tippin
2-6
Final
Team
Greg Smith
Team
Camm
1-6
Final
Team
Mooibroek